tel. 790 70 70 00

Listy ekspresowe

Chcesz dostarczyć przesyłkę szybko, ale nie zapłacić za to fortuny? Proponujemy skorzystanie z usługi doręczenia przesyłki do adresata w trybie ekspresowym. Deklarowany czas dostarczenia adresatowi przesyłki listowej zwykłej wynosi 3 dni robocze od dnia jej nadania.  Usługa dostępna w większości polskich miast. 

Co wyróżnia przesyłkę ekspres?

Twoją przesyłkę oznaczymy specjalną naklejką lub opisem„EKSPRES” oraz numerem nadawczym w postaci kodu kreskowego. Za jego pomocą InPost kontroluje proces doręczenia przesyłki. Numer nadawczy nie jest w tej opcji udostępniany klientom.

Poniżej przedstawiamy cennik usługi ekspres 

Tryb doręczenia

List zwykły, zwykły lokalny, zwykły ekspresowy 

Przesyłkę dostarczymy adresatowi pod wskazany adres. W przypadkach określonych prawem również innej osobie uprawnionej do jej odbioru. 

Opakowania

Proponujemy opakowania dedykowane, które we właściwy sposób zabezpieczą zawartość przesyłki.

Koperta InPost 

Jest przeznaczona na przesyłki listowe o wadze do 1000g. Trwała i sztywna tektura, a także staranne klejenie zapewnia bezpieczeństwo przesyłanej korespondencji. Specjalny samoprzylepny pasek z mocnym klejem gwarantuje pewne zamknięcie koperty. 

Cena: 1 zł brutto 

Pudełka InPost 

Dedykowane pudełka na paczkę o wadze do 5000g dzięki starannemu wykonaniu i zastosowaniu sztywnej i trwałej tektury są funkcjonalne, a zarazem zapewniają bezpieczeństwo przesyłanej korespondencji. 

Cena pudełka InPost: od 1,90 zł do 4,70 zł brutto 

Wzór adresowania

Poniżej prezentujemy wzór właściwego adresowania przesyłek w opakowaniu klienta lub dedykowanych przez InPost kopertach i pudełkach.

Wymiary i wagi

Gabaryt A - maksymalny wymiar 20x325x230 mm 

Gabaryt B - maksymalny wymiar 60x360x260 mm 

Za naszym pośrednictwem można doręczyć przesyłkę o wadze nieprzekraczającej 2000 g oraz o maksymalnych wymiarach, gdzie suma długości, wysokości (grubości) oraz szerokości wynosi 900 mm - przy czym największy z wymiarów nie może przekroczyć 610 mm. Szczegółowe zasady w tym zakresie określa Regulamin.

Przesyłki przekraczające którykolwiek z powyższych wymiarów są uznawane za niestandardowe i podlegają dopłacie w wysokości 15 zł brutto.  

Zwroty przesyłek

W przypadku, gdy wyczerpiemy możliwości doręczenia lub wydania przesyłki adresatowi zostanie ona zwrócona nadawcy na wskazany na przesyłce adres (adres zwrotny). Na zwracanej przesyłce zostanie wpisana przyczyna niedoręczenia. Opłata za zwrot jednej przesyłki niedoręczonej wynosi 50% wartości opłaty nadawczej, jednak nie mniej niż 1 zł (+ 23% VAT) bez względu na rodzaj przesyłki. 

Jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem firmy InPost.